Oteldeki diş macunu, sabun, şampuan gibi şeyleri alabilir miyiz?

Soru Detayı

- Otellerin banyolarında kullandığımız diş macunu, sabun, şampuan vb. şeylerden artanları hediye, hatıra veya daha sonra kullanmak üzere yanımıza alabilir miyiz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Türkiye’de veya yurt dışındaki herhangi bir otelin müşterisi olarak oranın havlu, bornoz, çarşaf gibi tekrar kullanılabilecek ürünlerini almamız caiz değildir.

Banyoda kullanılan ve duvara sabitlenmiş olmayan ambalajlı ürünleri (sabun, şampuan, diş macunu, bez terlik, tarak, jilet vb.) otelden ayrılınca yanımıza alabilmemiz için yetkiliden izin almamız doğru olanıdır.

Eğer yetkili, banyoda kullanılmayan ürünler "Otel ücretinize dahildir, alabilirsiniz." derse, almak caizdir. "Ücrete dahil değildir." derse, o zaman dokunamayız, helal olmaz.