Müslüman değilken, başkasının kafir olmasına neden olan kişi ne yapmalıdır?

Soru Detayı

- Kafir bir kimse yazı ve konuşmalarıyla başkalarının da kafir olmasına sebep olmuş olan kimse; sonra yanlış yaptığını anlayarak Müslüman olursa, kafir olmasına sebep olduğu kimselere eskiden yanlış yaptığını anlatmasının hükmü nedir?
- Ne yapması gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İslam (bir insanın kâfir iken Müslüman olması) daha önceki günahlarını siler.

Yalnız o değil, bütün Müslümanlar, telkin ve yanlış yönlendirmelerle kâfir olan insanların hidayetine yardımcı olmak için ellerinden geleni yapmakla yükümlüdürler, ancak İslam’a geçmek kararını verecek ve bundan sorumlu olanlar kâfirlerin kendileridir.