Mekke’de Mescid-i Haram’ın altında Cebrail’in sandığı mı var?

Soru Detayı

- Mekke’de Mescidi haramın altında bulunan kutsal kitaplarda da geçen ve koruma altına alınan Cebrail’in sandığı nedir?
- Öyle bir şey var mı yoksa uydurma mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaynaklarda böyle bir bilgiye rastlayamadık.

Dinimizde Kutsal kitabımız Kur’an’dır ve o da elimizdedir.

Onun için “Mescid-i haram”ın altında kutsal kitap aramak din dışı, mantık dışı bir çabadır.

Kur'an'da geçen tabut ve sekinenin ise, soruda geçen konuyla bir ilgisi yoktur.

Bilgi için tıklayınız:

Bakara suresi 248. ayeti açıklar mısınız? Tabut ve Sekine ne demektir?
Tabutu sekine ve onu gün ışığına çıkaracak Mehdi hakkında bligi ...