Kredi kartının asgari tutarını yatırıp, geri kalanına ceza işlem uygulanması faize girer mi?

Soru Detayı

- Kredi kartının ancak asgari ödeme tutarını yatırabiliyorum. Geri kalanına %2.15 ceza uygulanıyor. Faiz olmuş olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kredi kartı ile işlem yapan kişi, hesap kesim tarihinde bütün borcunu ödemelidir.

Eğer borcu kısmen de olsa ödemez de banka öder ve bu ödemeye karşılık olarak ödediğine ek bir para alırsa bu faiz olur.