Kişinin kendisine god veya tanrı diye kullanıcı adı koyması günah mı?

Soru Detayı

- Sosyal medyada kullanıcı adı için bir çok şey takıldığını görüyoruz, örneğin god veya tanrı veya ilah gibi..
- Sadece kullanıcı adı olarak bu tür ifadeleri kullanmak günah mı, dinden çıkarır mı? Silmek gerekir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir insanın kendine veya Allah’tan başka bir şeye “tanrı” demesi caiz değildir. Bunu diyenin niyetine ve anlayışına göre yapılan ya büyük günah olur veya dinden çıkarır.