Nickname’i Tanrı, God olan birisiyle ticaret yapmak caiz midir?

Soru Detayı

- İnternetten bulduğum kişilerle ticaret yapıyorum, nickname’i Tanrı, God olan birisiyle ticaret yapmak günah mı?
- Yoksa onun nikin’den bana ne deyip ticaret yapmakta bir sakınca yok mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ticarette aslolan dinen meşru mal alım satımı, faizli işlem içermemesi, aldatma ve yalan beyan bulunmaması, gerek mal gerekse para itibariyle cehalet ve belirsizlik içermemesi gibi hususlara dikkat edilmesidir.

Bu bağlamda dinen meşru çerçevede yapılacak ticaret geçerli olur.