Kertenkele on yıl içinde evrimleşiyor mu?

Soru Detayı

- Ateist evrimciler, kertenkelelerin 10 yıl içerisinde evrimleştiğini öne sürüyorlar ve bunun evrime delil olduğunu ileri sürüyorlar.
- Ne dersiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Kertenkele evrimi" olarak ileriye sürülen iddia, bir magazin haberidir.

Bir süre evde beslenen kertenkelelerin tabiata bırakılınca vücutlarında bazı değişikliklerin olduğu, kafa yapılarının büyüdüğü ileri sürülüyor. Güya buradan hemen bir genelleme yapılarak, bunun milyonlarca yılda yeni canlıları vereceği iddia ediliyor. Çünkü böyle çok uzun bir süreyi kimsenin görmesi ve denemesi mümkün değildir.

Kertenkelenin başının büyümüş olmasının sebebini de Evrim'in İtici Gücüne bağlanıyor.

Şimdi soralım:

- Evrimin olduğuna ait delil nedir?

- Yabani hayata salınan kertenkelelerin başlarının büyümesi ve barsak sistemlerinde bazı küçük değişiklikler.

- Peki, bu değişiklikler onu kertenkelelikten çıkarmış mı?

- Hayır.

- Kertenkele küçük küçük değişikliklerle, mesela önce %100 kertenkele, sonra %90 kertenkele ve %10 yılan, sonra %80 kertenkele %20 yılan, sonra %70 kertenkele ve %30 yılan gibi bir değişiklik var mı?

- Yok.

Bir canlının genetik yapısını kontrol eden binlerce gen var. Bir tek geni bile değiştirmek isteseniz mümkün olmuyor. Binlerce gen değişerek nasıl bir başka canlının meydana gelmesine sebep olacak?

Tekrar soruyoruz:

- Kertenkele gibi canlılarda bu değişikliği sağlayan neymiş?

- Evrim'in İtici Gücü.

Yani canlının içinden gelen değişme isteği bu gücü sağlıyormuş.

- Evrimi sağladığı iddia edilen ve canlının içinden gelen bu itici güç yeni bir görüş müdür?

- Hayır. Bu Darwin’in ileri sürdüğü bir görüşüdür. Darwin 1850 yılında, yani bundan yaklaşık 160 yıl önce şöyle diyordu: “Kadın kendini beğendirmek için maymun şeklindeki tüylü postunu bıraktı ve bu hale geldi.”

Yani kadını maymunun tüylü postundan kurtaran, onun içinden gelen güzel olma ve değişme isteğiymiş.

Bu evrim düşüncesine göre mesela siz de yüzünüzde çıkan sakallardan rahatsız oluyorsunuz. Bunların çıkmamasını isteyiniz. Böylece yüzünüz sakalsız olsun.

İşte evrimcilerin bütün dayandığı ve "evrimin itici gücü" dedikleri ve gençleri yanılttıkları işin esası budur. Bunlar çocukları uyutmak için söylenebilecek masallardır. Ama bilimle hiçbir ilgisi yoktur.