Bencil Gen teorisi doğru mu?

Soru Detayı

- Evrimciler hayvanlardaki fedakârlığı açıklayamadıkları için, ortaya attıkları bencil gen teorisini nasıl çürütebiliriz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu teorinin sağlam tarafı yok ki, neyini çürüteceksiniz. Her tarafı zaten çürük. Bu çüklüğü biz değil, onların kendileri ifade ediyorlar.

Bu teori 1976 yılında ortaya atıldı. Yani bugünün görüşü değil. Tam kırk yıl önce dinsiz bir biyolog olan Dawkins tarafından ileriye sürülmüştür.

Şimdi bak bir yaratıcıyı kabul etmeyen evrimciler bencil gen teorisini şöyle tarif ediyorlar:

“Bu teori, evrimin temel biriminin, Darwin teorisinde olduğu gibi tür değil gen olduğunu öne sürer. Bu teoriye göre insanlar da dâhil bütün canlılar, genler tarafından üretilip kopyalanan robotlardır. “

İşte onlar bencil gen teorilerini böyle tarif ediyorlar.

Dikkat edilirse, 150 yıldır savundukları tür merkezli Darwin teorisinin geçersizliğini anladılar ki, bu bencil gen teorisini ileri sürüyorlar. Bu Darwin teorisinin geçersizliğinin kendi ağızlarından itirafıdır.

Onların ileriye sürdüğü bu teoriye göre bütün canlılar genler tarafından kontrol edilen robotlardır. Tâbi buna insan da dâhildir.

- Peki, bu genlerin aslı nedir?
- Genlerin temeli, karbon, hidrojen, oksijen ve azot atomları teşkil eder.
- Peki, bu atomların;
- Şuuru var mı?
- Yok.
- Aklı var mı?
- Yok.
- İlmi var mı?
- Yok.
- Hayatı var mı?
- Yok.
- Düşüncesi, muhakemesi var mı?
- Yok.

Hâlbuki yapılan bütün işler, ilim, irade ve kudretin eseridir.

Yazıyı yazan eli görmeyen, yazıyı kalem yazdı sanırmış. İnsanı görmeyen kalemi el tuttu sanırmış.

Bunlar Allah’ın kudret elini göremedikleri için, meydana gelen biyolojik olayları O kudret eline değil, kalem gibi sebeplere veriyorlar.

Bu teori ortaya atıldığı andan itibaren taraftar bulmamış ve tozlu raflardaki yerini almıştı.

Niçin taraftar bulmamıştı?

Çünkü Darwinci evrimciler, canlıların zamanla genetik yapısının değişerek daha başka canlıları hâsıl ettiğini ileri sürüyorlardı. Hâlbuki bu teori, genlerin bencil olduğunu, asla değişmediğini ve kendi yapısını sıkı sıkıya koruduğunu ileri sürüyordu. O bakımdan evrimciler arasında rağbet bulmamıştı.

Fakat şimdi güya yeni bir şeymiş gibi yeniden bir takım safsatalar da ilave ederek bilim diye ileriye sürüyorlar.

Bunların bir hakikati olduğu için değil, gençleri, bir yaratıcı düşüncesinden uzaklaştırmak ve imansız yapmak için bunu yapıyorlar.