Kadının cinsel gücü 4 kat fazla mı?

Soru Detayı

- Kadınların cinsel gücü erkeklerin cinsel gücünün neden 4 katından daha fazladır? Hâlbuki 1 erkeğe 4 kadın helal kılındı. Bunun hikmeti nedir?
- 4 eşli bir evliliği düşündüğümüz zaman bir kadın isteğinin belki de 16 da birini bile karşılayamayacaktır.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konuda sahih bir hadiste herhangi bir bilgiye rastlayamadık.

Bazı uzmanların dediği gibi, bu konu cinsin farkından ziyade, bedenin, ruhun, psikolojik durumun, sağlığın ve benzeri olumlu veya olumsuz reflekslerin bünye üzerindeki etkisine göre, erkekte veya kadında bir farklılık görülebilir.

Not: Bu konuyla ilgili kaynaklarda geçen bazı menkıbeler / hikâyeler varsa da bunlar sahih hadis kaynaklarına dayanmıyor.