Her akşam Yasin okuyan şehit midir?

Soru Detayı

- Bir hadisde her gece yasin okuyup yatan şehit olur yazıyor bu hadis sahih mi?
- Birde bu niyetle okuduğumuz yasini vefat eden geçmişlerimizin ruhuna hediye etmemiz bu niyeti geçersiz kılar mı? Ayrı ayrı mı okumalıyız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

“Kur’an’ın kalbi” olarak nitelenen "Yâsîn" suresinin okunmasında büyük sevaplar ve faydalar vardır. Allah rızası için okuyup sevabını bir milyon kişiye de hediye etsek, onun sevabından bir şey noksan olmadan her biri için tam bir Yâsîn sevabı onların ruhlarına gider...