Yasin suresini geceleri okuyanın günahları bağışlanır, sözü hadis mi?

Soru Detayı

- Bu gibi hadisleri nasıl anlamalıyız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cevap 1:

Yasin surenin fazileti hakkında birçok hadis rivayet edilmiştir.

Bunlardan biri, “Yasin suresini geceleri okuyan kimsenin günahları bağışlanır.”(1) mealinde hadistir.

Bu hadis sahih görülmüştür.(2)

Konuyla ilgili benzer rivayetler şöyledir:

"Her kim bir gece içerisinde Yasin-i Şerifi okursa, sabaha affolunarak çıkar."(3)

"Bir kişi, Allah’ın rızasını ve ahiret yurdunu isteyerek Yasin suresini okursa, mutlaka bağışlanır."(4)

"Kim bir gecede Allah’ın rızasını kazanmak için Yasin okursa, o gece bağışlanır."(5)