Ey Hamza yürüyüşün ölümü korkutuyor, sözü hadis mi?

Soru Detayı

"Ey Hamza yavaş yürü, gözünün gördüğü hiçbir şeyden korkmazsın sen lakin heybetini gizli tut. Yürüyüşün ölümü korkutuyor."
- Bu Hadis midir veya sahih midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Ey Hamza yavaş yürü, gözünün gördüğü hiçbir şeyden korkmazsın sen, lakin heybetini gizli tut. Yürüyüşün ölümü korkutuyor." ifadesi ile ilgili sağlam bir bilgiye rastlayamadık.

İnternet ortamında senetsiz, mesnetsiz, kaynaksız bir şekilde bazı bilgiler vardır.

Fakat bu hikâyenin doğru olması hâlinde birçok sahih kaynakta geçmiş olması gerektiğini düşünüyoruz.