Çocukların verdikleri zararları kim karşılar?

Soru Detayı

- Çocukların birbirleriyle dalga geçmeleri hatta zulmetmelerinde günah sevap kime aittir?
- Sonuçta zulme uğrayan bir taraf var hakkını kimden alacaktır.
- Ayrıca masum yavruların böyle gaddarlaşmasının açıklaması nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yükümlülük çağına gelmemiş çocuklar genellikle yaptıklarından dolayı günahkâr ve suçlu olmazlar.

Başkalarının malına, canına, namusuna zarar verirlerse, bunu (velileri yoluyla) tazmin etmeleri gerekir.