"Ben cuma günü sabah namazına cemaate katılanın affolmayacağını zannetmiyorum." diye bir hadis var mıdır?

Soru Detayı

- Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bu hadisteki şekilde zan yapar mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sorudaki şekliyle kaynaklarda herhangi bir hadis rivayetine rastlayamadık. Benzer bir rivayet şöyledir:

“Allah katında en faziletli namaz, cuma günü cemaatle kılınan sabah namazıdır.”(Beyhaki, Şuabu’l-İman, 7/55; Ebu Nuaym, el-Hilye, 7/207)