Bankada staj yapmak günah mıdır?

Soru Detayı

- Lise son sınıf öğrencisiyim, muhasebe bölümü okuyorum ve Ziraat bankasında staj yapıyorum, bankalarda faizler uygulandığı için benim burda staj yapmam caiz midir?
- Eğer değilse değiştirebilirim...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Faizle iş yapan bir bankada staj yapmak veya çalışmak konusunda söylenecek şey şu ayetin emridir:

“İyilikte ve takvada yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerinde yardımlaşmayın. Allah’tan korkun. Çünkü Allah’ın azabı çok çetindir.” (Maide, 5/2)