LGBT’yi destekleyen videoyu paylaşmak günah mı?

Soru Detayı

- Youtube'da her tıklamada para kazanılıyor diye biliyorum. Benim çok severek dinlediğim yabancı şarkıcılar var. Bu şarkıcılar Müslümanları seviyorlar ve saygı duyuyorlar. Ama lgbt’yi desteklediklerini öğrendim. Ben her tıkladığımda lgbt’yi desteklemiş olur muyum?
- Günaha girer miyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Tıklama, o şarkıcıları desteklemek anlamına da geliyorsa, yani tıklama sayısı kayda geçiyor ve açıklanıyorsa, dolaylı olarak LGBT’yi desteklemiş olursunuz.

“Meşru ve caiz olmayanı engellemek, karşı tavır ortaya koymak” vazifesi bu tıklamaya manidir.

 "İyilik ve takva hususunda yardımlaşın, günah ve düşmanlık yolunda yardımlaşmayın. Allah'tan korkun, çünkü Allah'ın cezası çetindir."  (Maide, 5/2)