Allah, peygamberlere benzememizi mi ister?

Soru Detayı

- Peygamberler sır gösterildiği için mi Allah (c.c.)’a çok sadık olabilmişlerdir?
- Bize sır gösterilmediği halde neden Peygamberlere uymamız beklenir.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Allah, peygamberlerini güzel kul örneği kılmıştır; bize de bu bakımdan onları örnek almamızı emretmiştir.

Bize sır olan bazı bilgilerin peygamberlere verildiği vakidir; ancak peygamberler vasıtasıyla bize açılan bilgiler, peygamberlerin ahlakı ve mucizeler bizim de sağlam iman sahibi olmamız için yeterlidir.