Allah, kalemle yazmayı insanlar belli bir seviyeye geldikten sonra öğretmiş olamaz mı?

Soru Detayı

- ​Bizi Allah’ın kalemle yazmayı insanlara hemen öğrettiğine inanmak zorunda bırakan bilgiler var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an ve hadislerde, Allah’ın kalemle yazmayı insanlara hemen öğrettiğine dair bir bilgiye rastlayamadık.

Allah’ın değişmez prensipleri vardır ki, buna “sünnetullah” denir.

Bu sebeple, insanların konuşmasının bir anda hemen gerçekleştiğine dair bir bilgi olmadığı gibi, böyle bir düşüncenin de doğru olmadığını düşünüyoruz.