Zulümlere nasıl engel oluruz?

Soru Detayı

- Dünyanın birçok yerinde zulüm gören Müslümanlar var. Bu zulme göz yummakta zulüm oluyormuş. Biz neler yapabiliriz?
- Ne yaparsak mesul oluruz veya olmayız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Gücün yetiyorsa elinle, bunu yapamıyorsan dilinle, buna da gücün yetmiyorsa tavır ve ilgin ile kötülüklere karşı mücadele edeceksin.

Bu elin, dilin ve tavrın günümüzde araçları var, ayrıca “Bir elin nesi var, iki elin sesi var.” özdeyişini de unutmadan birlikler, kurumlar ve kuruluşlar oluşturmak, bunlara katılmak ve destek vermek gerekiyor.