Turizm öğretmeninin derste içki servisini öğretmesi caiz midir?

Soru Detayı

- Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanı olarak öğretmen olma durumum var lisans son sınıftayım.
- Eğer öğretmen olursam öğrencilerime bi ihtimal de olsa olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum, içkileri ve servisini gösterme durumum sözkonusu olabilir bu durumdan ötürü günaha girmiş olur muyum?
- Ben içkiyi asla tavsiye etmem içenide hoş görmem ama bu alanı okudum ve işsizim öğretmen olmak istiyorum günah olur mu aldığım maaş haram olur mu veya günahlı olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İçki servisini öğretmek caiz değildir.

Kişi zaruret durumunu kendi vicdanıyla takdir eder.