Yurt dışında (Avusturya'da öğrenciyim) içki ve domuz eti satan marketlerden alış veriş yapmak caiz midir? Türk marketleri yaygın değil...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yurt dışında, helal ürünlerle birlikte içki ve domuz eti satan marketlerden alışveriş yapmak caizdir. Daha ucuz ve kaliteli ise içki satan marketten de alışveriş yapılabilir. En güzeli içki ve domuz eti satmayan marketlerden alışveriş yapmaktır. Ancak diğerlerinden de alışveriş yapılabilir.