İçki satılan bir otelde iş amacı ile kalmanın ve içerisinde içki bulunan bir dolaptan normal amaçla faydalanmanın hükmü nedir?

Soru Detayı
İçki satılan bir otelde iş amacı ile kalmanın ve içerisinde içki bulunan bir dolaptan normal amaçla faydalanmanın hükmü nedir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İçki satılan bir otelde konaklamak ve içki satılan lokantada yemek yemek caizdir. Ancak içkisiz yerler varsa buraları tercih etmek gerekir. Ayrıca içki bulunan dolapta başka ürünler varsa bunlardan faydalanmanın bir sakıncası yoktur.