Tek kollu kadınlara yardım edin, diye bir hadis var mı?

Soru Detayı

- Peygamberimizin eşleri bir gün yanına gelip,
 'Ya Resulallah, cennete seninle birlikte olmak istiyoruz. Bize öyle bir amel söyle ki, cennete gitmemize yol olsun.' derler. Efendimiz (sav) buyurur;
'Tek kollu kadınlara yardım edin.'
- Eşleri Medine sokaklarına çıkıp tek kolu eksik kadın ararlar ama bulamazlar. Üzgün bir şekilde geri dönüp durumu peygambere anlatırlar. Efendimiz (sav) tebessüm ederek buyurur;
 'Tek kollu kadınlar, annelerdir.'
- Peygamber Efendimize isnad edilen böyle bir Hadis-i Şerif var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaynaklarda bu anlama gelecek bir hadis rivayeti bulamadık.

Bu bilgi daha çok Türkçe internet sitelerinde, sosyal medyada paylaşılmış, fakat kaynak verilmemiştir.