Peygamberler ölümden korkmuşlar mıdır?

Soru Detayı

- Bir peygamberin Firavunların öldürmesinden Allah'a sığındığı mı ne yazıyordu galiba. (Firavun kısmından emin değilim)

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Peygamberlerin, insanların ve başka varlıkların şerlerinden, fitnelerinden Allah'a sığınmaları tabii bir durumdur.

Ölümün yüzü soğuk olduğu için, beşeriyetleri itibariyle ölümü soğuk karşılamaları da tabii bir durumdur.

Ama onlar kesin bir inançla biliyorlar ki ölüm bir yok oluş değil, aksine ahiret alemlerine yolculuk merhalelerine bir vasıtadır.