Peygamberimiz, "Ümmetimin acısını da bana yükle, canımı öyle al." demiş mi?

Soru Detayı

- Peygamber Efendimiz Azrail'i çağırır ve: "Emanetini al", der.
- Azrail canını almaya başlayınca, Peygamber efendimiz çok terler ve yüzü kızarmaya başlar Azrail'e der ki : "Ya Azrail, ümmetimin canını da böyle mi alacaksın?" Azrail buyurur ki: "Ya Resulallah, kimsenin canını sizinki kadar kolay almadım, almayacağım." Efendimiz ağlamaya başlar. "Ümmetim bu acıya dayanamaz. Onların acısını da bana yükle, canımı öyle al", der. Ve Peygamber efendimiz şahadet parmağını kaldırıp üç kere: "Şahit ol yâ Rab (ya Refiki ala )", der ve canını teslim eder.
- Böyle bir rivayet var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaynaklarda, bu anlama gelecek hiçbir bilgi bulamadık...