Oyun için model, karakter çizip satmak caiz midir?

Soru Detayı

- İçinde savaş, şiddet, cinsel ifadeler, kumar içermeyecek şekilde oyun programlamak, üretmek, tasarlamak ve parayla satmak caiz midir?
- Oyun için model, karakter çizip satmak caiz midir?
- Oyunlardan fazla meşgul olanlardan dolayı ahirette hesaba çekilir miyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ertuğrul, Abdülhamid, Kutu’l-amare, Çağrı gibi filimler var. Bunların senaryosunu yazmak da bunlarda rol almak da caizdir.

Peygamberimiz (asm)'in bir şahıs veya resimle temsil edilmesi caiz değildir.