Olmuyorsa olmuyordur, vardır Allah'ın bir bildiği sözü hadis mi?

Soru Detayı

"Olmuyorsa olmuyordur, vardır Allah'ın bir bildiği. İsyan etme sakın, sonra anlarsın, senin için yapılan iyiliği." (Hz. Muhammed s.a.v)
- Bu söz bir çok yerde bu şekilde paylaşılmış ve cidden böyle bir hadis mi var?
- Bunun kaynağı nedir?
- Peygamber Efendimizin (sav) bildiğimiz üslubuna benzemiyor.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hadis kaynaklarında sorudaki şekliyle bir bilgiye rastlayamadık.