Okulda artan sütleri öğretmenler alabilir mi?

Soru Detayı

- Okulda süt dağıtılıyor​ artanlar oluyor​ bunlar idarede birikiyor​ velilere vermek yasak öğrencilere fazla vermek yasak bunları öğretmenler alıp kullanıyorlar ya da yakınlarına dağıtıyorlar, almazlarsa çöpe gidecekler bu caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği kurallara uyulmalıdır.

Artan sütlerin nasıl değerlendirileceği, kimler tarafından tüketilmesinin veya nerelerde kullanılmasının uygun olacağı belirtilmiştir.

Bu kurallara göre hareket edilmesi gerekir.

Çöpe gidecek diye, hakkı olmayanlar alamaz.