Köyden gelen öğrencilerin artan yemeğinden yenilebilir mi?

Soru Detayı

- Bizim okulumuzda köyden gelen taşımalı öğrencilerimize yemek veriliyor, onlar yedikten sonra artan yemeği birkaç defa yedim haram olmuş mudur?
- Öğretmenler izin veriyor, taşımalı öğrencilerden sonra yiyin diyorlar.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yemek kendileri için gönderilmiş olan öğrenciler doyduktan sonra, kalan yine onlar için saklanmayacaksa ve kalanın diğer öğrenciler ve personel vb. için yenmesine izin veriliyorsa yenir.