Memleketimize gelen gayri müslim bayanlarla cariye ilişkisinde bulunulabilir miyiz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cariyeler savaş esirleridir. Memleketimize gelen gayri müslim kadınlar ise, izin ile gelmişlerdir. Yani bunlar memleketimizde emniyetle dolaşma hakkına sahiptirler. Bu bakımdan bu kadınları cariye diye nitelendirmek doğru olmadığı gibi, onlara zarar vermek de cazi değildir.