Kredi kartı kullanmak ve bankaya komisyon ödemek caiz mi?

Soru Detayı

- Alışverişlerimizde kredi kartı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?
 - Kimi yerde kredi kartına peşin fiyatına derken başka yerlerde vade farkı ekliyorlar, bununla ilgili bilgi verebilir misiniz?
- Taksitte fark alınan yerde verdiğimiz fark faiz oluyor mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Şayet kartla satın aldığınız malın parasını (sözleştiğiniz) günü geçirmeden öderseniz, faize düşmeden ödemiş olursunuz. Böylece kredi kartınızdan gelen bir mahzur söz konusu olmaz.