Konser vermek günah mıdır?

Soru Detayı

- Boş bir arazide, içkinin yasak olduğu bir konser verdiğimizde (konseri veren erkek) kadın ile erkeğin birbirlerine değmesinin günahını şarkıcı da alır mı?
- Sonuçta orası boş bir arazi ve konsere gelen seyirciler yerlerini değiştirebilirler. Demek istediğim olayı bir market gibi düşünelim: bir insan gidip çikolata almak istiyor ve marketler de kadın erkek karışıktır. Eğer kişi başka birine değmek istemiyorsa kenara çekilebilir, ki konserlerde şarkıcı özellikle içkiyi yasaklamış ve kimseyi bir yere geçmeye zorlamamıştır. Yine de o değme günahını konseri verdiği için alır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İçki içilmeyen açık veya kapalı bir yerde, bir erkek ses sanatçısının uygun güfteler ve bestelerle konser vermesinde sakınca yoktur.

Buraya açık saçık kadın ve kızları getiren ve erkeklere yakın oturtanlar olursa, bunun sorumluluğu sanatçıya ait olmaz.