Kadının açık olması ne kadar günahtır?

Soru Detayı

- Bir kadın ömrü boyunca açık gezse, şort gibi kısacık ve dar şeyler giyse, bir bardak içki içmiş kadar büyük günah işlemiş olur mu?
- Dinden çıkarır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İttifakla avret (kapanması / örtülmesi gereken yer) olarak kabul edilen vücut bölgelerinin örtülmesinin farz olduğuna inanan kimse, bunları açmakla günahkâr olur, ama dinden çıkmaz.

Günahlar arasındaki sıralamayı detaylı ve kesin olarak bilmek mümkün değildir.

Sarhoşluk veren şeyleri yemek ve içmek de haramdır, tesettüre riayet etmemek de haramdır. Biri diğerinden daha hafif / aşağı derecede diye onu işlemek caiz olmaz.

Cehennemde bir saniye bile kalmayı mümin göze alamaz.