Kamu personeli sınavı gibi bir kerelik girilebilecek sınavlara peruk takılarak girilebilir mi?

Soru Detayı
Kamu personeli sınavı gibi bir kerelik girilebilecek sınavlara peruk takılarak girilebilir mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadınların başörtüsü yerine peruk takmaları caiz değildir. Takıldığı takdirde bunun günah olduğunu bilmeli ve tövbe edilmelidir.

İlave bilgi için tıılayınız:

Peruk kullanmak hakkında bilgi verir misiniz? Tesettür açısından nasıl değerlendirilir?..