Camiye başı açık girmek caiz mi?

Soru Detayı

- ​Ben başı açık bir bayanım, ama Allah'a şükür namazlarımı kılıyorum. Dışarıda olduğum zamanlarda mescit ve camilerde namazımı kılıyorum. Buralarda etek ve başörtüsü olduğu için yanımda taşımıyorum. Ancak özellikle camilere başı açık bir şekilde girerken çekiniyorum.
- Camilere başı açık ya da kısa kollu tarzı şeylerle girilebilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir kadının başı ve kolları açık olarak dışarıda gezmesi ile camiye girmesi arasında, günah bakımından fark yoktur.