İşçilerle komisyon usulü çalışmak caiz mi?

Soru Detayı

- Bizim web sitemiz var. İnşaat işi olanlar site üzerinden bizi arıyor. Biz de bu müşterilere veri tabanımızda kayıtlı ustalarımızı gönderiyoruz. Ustalarımız bu işlere fiyat veriyor. Anlaşıyor. İşi yaptıktan sonra parayı ustalar alıyor. Daha sonra bize işçilik üzerinden belli bir yüzde ödeme yapıyorlar.
- Bu şekilde ustalarımızla komisyon usulü çalışmak caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yalan beyan, hile ve aldatma gibi bir durum yoksa, yapılan işler de helal ise, yaptığınız iş bağlantısı karşılığında, kazançtan belli bir yüzde almanız caizdir, bir sakıncası yoktur.