İnternetten, İngilizce sağlık kitaplarını okumak helal mi?

Soru Detayı

- İngilizce sağlık kitapları pahalı, bulması zor, bazı yabancı sayfalar paylaşıyor, sağlıkçıyım onları Türkçeye çevirip okuyup kendimi geliştirmek ve hastaları tedavi etmek caiz mi?
- Herhangi bir ticaret vs. yapmıyorum sadece okuyup kendimi geliştiriyorum ama bazen hastalardan para alıyorum caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İlmi engellemek caiz değildir. O bilgiyi kitap veya makale yapıp satar para kazanırsan bu caiz olmaz. İndirir, okur, bilgiyi tedavide kullanırsan caiz olur.