İnternet sitelerinden bilgi kopyalamada ahlaki durum nasıldır?

Soru Detayı
"Emeğe saygı" kavramından neş'et eden ve bir işi yapan kimsenin emeğine saygılı olmak maksadı ile, yapılan işi, bilgiyi vs kendi bünyemizde yayımlayacaksak, bunun bizim kendi eserimiz olmadığını, falancaya ait olduğunu ve ondan alıntı yaptımızı belirtmemiz ahlaki normların elzemlerindendir. Ancak bazı durumlar var ki bunda emek kimindir, internete kim kazandırmıştır belli olmamaktadır; bir çok sitede kaynaksız şekilde mevcuttur. Biz de bu bilgileri sitemizde bu şekilde eklememiz caiz midir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnternet üzerinden faydalı bilgiler edinmek ve bu bilgileri yayınlamak caizdir.