Hz. Mehdi çıktığında iman eden 13 bin kişi mi olacak?

Soru Detayı

- Hz. Mehdi çıkınca veya çıktıktan sonra ona iman eden sadece 13 bin kişi mi kalacak buna yakın bir sözü hocadan işittim eksik veya değişik yazmış olabilirim çünkü tam hatırlamıyorum internette de aradım bulamadım
- Bu hadis midir, hadis ise sahih midir veya başka bir şey mi kaynak kuvvetli midir eğer kuvvetliyse 13 bin kişi çok az değil mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hz. Mehdi’ye yalnız 13 bin kişinin tabi olacağına dair bir bilgiye rastlayamadık.