Kumar parasını kullanıp sonra bir hayır kurumuna versek olur mu?

Soru Detayı

- Herhangi bir şekilde kumarda kazanılan parayı borç almış gibi kullanarak daha sonra bir hayır kurumuna veya ihtiyaç sahiplerine v.b. şekilde iade etsek olur mu, olursa nasıl ne şekilde olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Haram paradan hiçbir şekilde istifade edilemez. Elinizde haram bir para bulunuyorsa, bu para hemen fakirlere veya hayır kurumlarına verilmelidir.