Gusül alırken kovadaki suya elimizin batması, suyu kirletir mi?

Soru Detayı

- Gusül abdest alırken kovadaki suya elimizin batması, üzerimizden içerisine su sıçraması suyu kirletir mi, bu suyla abdest alınır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaptaki su, sıçrayıp içine giren sudan fazla ise bu su ile abdest ve gusül alınır. Fakat üzerinize döktüğünüz su tekrar kaba dökülüyor ve bu dökülen su kaptaki temiz sudan daha fazla oluyorsa, bu su ile abdest ve gusül alınmaz.

İlave bilgi cevabı için tıklayınız:

Gusül abdesti alırken, üzerimizden akan suyun yıkandığımız suya akmasında bir sorun var mıdır?