Eşini aldatan bir adamı, eşine bildirmek lazım mı?

Soru Detayı

- Arkadaşımız eşini aldatıyorsa ve biz onu uyardıysak vebal bizden kalkar mı?
- Bu durumu eşine bildirmemiz lazım mı?
- Bu durum günahı ifşa etmek olur mu?
- Bu hususta nasıl yol izlemeliyiz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu aldatma, evli bir şahsın bir kadınla zina etmesi şeklinde ise büyük bir suç ve büyük bir günahtır.

Ceza devletin işidir.

Islah için gayret müminlerin vazifesidir.

Yapılacak her şey usulünce yapıldığı halde, bu günahı terk etmez ise, karı kocanın arasına girerek aldatmayı duyurmak doğru olmaz. Bunu doğal akış içinde kadının bilmesine bırakmak gerekir. Çok kere kadın durumu bilir, fakat ailenin dağılmaması için bilmez gibi görünür...