Duam kabul olsun diye sevap işlemek olur mu?

Soru Detayı
Benim arkadaş sırf Allah rızası için değil de Allah onun duasını kabul etsin diye hep hayır işliyor; hata şimdi üç çocuğa Kur'an dersi veriyor. Ben onların sevabını istemiyorum, sadece duam kabul olsun, diyor, böylenin duası kabul olur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Mühim bir iş için duaya başlamadan önce sadaka vermek ve iki rekat namaz kılıp abdestli ve kıbleye yönelik olarak dua etmek, önce Allah'a hamd edip sonra da Peygamberimize (asm) salavat getirmek, duanın kabulü için önemli şartlardan biridir.