Duamın gerçekleşmediğini gördükçe hem akıl almaz bir şüpeye giriyorum hem de Arpçadan okurken yanlış mı okuyorum? Bir muska ya da kurban kesmek daha mı etkili olur ve okuyabileceğim tecrübe edilmiş bir dua söyler misiniz? Duaların kabul olmama sebebi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Neyin bizim için hayırlı neyin hayırsız olduğunu bilemeyiz. Duada kendinizi yıpratırcasına ısrar etmeniz doğru olmaz. Allah'dan hayırlısını dilemek gerekir.

İstediğimiz şey bizim dünya ve ahiretimiz açısından hayırsız neticeler verebilir. Biz bunu bilemeyiz, ne istersek isteyelim sonunda Allah'dan hayırlısını dilemek gerekir.

Duanın Arapça veya Türkçe olması farketmez. İçinizden geldiği gibi her hangi bir dilde dua edebilirsiniz.