Dişi ördeğin durumu evrimleşme olabilir mi?

Soru Detayı

"Dişi ördeklerin tirbüşön şeklinde vajinaları var ve fantezi olsun diye değil. Erkek ördekler sürekli tecavüz ettikleri için o şekilde evrimleştiler. Bu yüzden onların penisleri de dişilerin vajinalarının tersi yönde tirbüşön şeklinde evrimleşti. Ve garip bir şekilde bu durumun kaynağı dişinin seçmesidir. Agresif erkeklere karşı bir evrimin genelde anlamı dişilerin seçme hakkını koruyor oluşudur."
- Tırnak işareti içerisindeki cümlede geçen durum evrimleşme olabilir mi?
- Evrimleşmeye örnek değil ise, sebebini öğrenebilir miyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu evrim ne menem şeydir ki her taşın altından çıkıyor? Canlılardaki her yapı ve organ evrimleşmeyle ilişkilendirilmeye çalışılıyor?

Bunun tek sebebi vardır:

Bir yaratıcıyı kabul etmeyenler, her şeyi gelişigüzellik, tesadüf ve tabiatın eseri olarak kabul ettiklerinden, canlılardaki her bir organı, kendilerince bir takım ihtiyaç prensiplerine göre açıklamaya çalışıyorlar. Canlının ne ihtiyacının olacağını tabiat ve tesadüf bilemeyeceğine göre, onu da evrim kelimesiyle güya açıkladıklarını zannediyorlar.

Her canlı tek hücreden yaratıldığı gibi, ördekler de tek hücreden yaratılmaktadırlar. Bir ördek yumurtası tek bir hücredir.

Şimdi bu yumurtadan ördeği kim çıkaracak? Onun bütün iç ve dış organlarını yerli yerine kim yerleştirecek? Tesadüf ve tabiat bunu yapabilir mi? Onların ne aklı var ve ne de ilim ve kudreti.

Her bir yumurtadan canlıları çekip çıkaracak sonsuz ilim, irade ve kudret sahibi Allah’tır. O her bir canlının neye ihtiyacı varsa, ona göre bir beden ve o bedene uygun organları ve en nihayet o vücuda uygun ruh veriyor ve bu dünyaya gönderiyor.

Bu canlının sadece dişi organı değil, her bir organının yerli yerinde olması, onun hayatta kalması için gerekli ve lüzumludur.

Mesela, gözlerinden birisi kuyruğunda, diğeri de kanadının altında olamaz mıydı? Gagası da sırtında olabilirdi. İşte o zaman bu canlının hayatı tehlikeye girerdi. Zira böyle bir canlı nasıl beslenecekti?

İnsanın yaratılışı da harika değil mi? O da tek hücre olan zigottan yaratılıyor. Onun organları da yerle yerinde değil mi?

Bu soruyu soran, önce aynı soruyu kendi yaratılışındaki harikalıkları görmek ve anlamak için sormalıdır.

Şayet bu işleri evrim yapıyor ve her şey tesadüf ve tabiatın elinde ise, o zaman bir hücre olan zigottan insan meydana getirilirken ağzı sırtında, gözü kollarının altında, burnu tepesinde, büyük abdestini yaptığı anüsü ağzının yerinde, ağzı da anüsün yerinde evrimle meydana gelmiş olamaz mıydı?

Elbette olurdu.

Ama bu işler öyle evrim devrim, tabiat ve tesadüf işi değildir. Sonsuz kudret, irade ve ilim sahibi Allah’ın eseridir.

Her bir canlıdaki organın yerli yerinde olmasında evrimcilerin iddia ettikleri gibi bir değil, bin hikmet ve maslahat vardır.

İşte ilmi çalışmalarla yapılacak olan, bu organların vazifelerinin neler olduğu ve niçin yaratıldıklarını açıklamaktır.

Yoksa bir yaratıcıyı devreden çıkarmak için, canlılarda yapı ve organların bir takım hikmet ve maslahatlarını aslı esası olmayan evrim kelimesine bağlamak ve ondan bilmek cahilliğin göstergesidir.