Darwinistler insanın 2. kromozomunun ortasında telomer ve iki tane sentromer olduğunu belirtmişlerdir. Bizim onlara nasıl bir bilgi ile karşılık vermemiz gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bunun cevabı bilimsel olur. Siz aynı kromozomları incelersiniz. Belirtilen hususlar ikinci kromozomda yoksa olmadığını belirtirsiniz. Şayet bahsedilen yapılar bu kromozomda varsa, o zaman da bulunduğunu doğrulamış olursunuz.

Bu konuda yorumlar faklılık gösterecektir. Ateist evrimciler bu yapıları, tesadüfe ve evrime havale edecekler, yaratılışçılar da Allah’ın ilim ve kudretine vereceklerdir. Zaten tartışma da bu yorum faklılıklarından çıkmaktadır.

O yorum faklılıkları da inanç ve kültür değerlerine dayanmaktadır. Çatışmanın kaldırılması için, evrimcilerin ateist yorumlarını bilimsel bilgi gibi takdim etmekten vazgeçmeleri, evrimin karşıt görüşlerine de yer vermeleri gerekir.

Evrimle ilgili konular, sorular ve cevaplar için www.sorularlaevrim.com sitemize bakmanızı tavsiye ederiz.