Cinler, şeytanlar insanların kul hakkına girer mi?

Soru Detayı

- Cinler, şeytanlar insanlara ya da Müslümanlara verdikleri vesveseler sebebiyle onları üzdükleri için insanın yanlış ve hata yapmasına sebep oldukları her şey için kul hakkına girmiş oluyorlar mı?
- Eğer oluyorsa ahirette hesaba çekilirken bir Müslümanın günahı hakkı kadar bir şeytana yüklenebilir mi, bunlardan hakkımızı alacak mıyız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kul hakkı, Allah’ın insan kulları arasında olan haklardır.

Şeytanlar ve cinlerin günahları ile ilgili hesaplar ve cezalar da onlara mahsustur.