Cennet Müslümanların tekelinde midir?

Soru Detayı

“Cennet Müslümanların tekelindedir” demekte bir sakınca var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cennete, er veya geç kimlerin gireceği ayetlere ve hadislere bakılarak tespit edilmiş ve Ehl-i sünnet akaid kitaplarında açıklanmıştır.

Bu söz, “Cennete herkes giremez, bunun için Hz. İbrahim’den beri adı İslam olan dine iman gerekir, Son Peygamber Efendimiz (asm) geldikten sonra da İslam, O’nun tebliğ ettiği dindir. Bu dine inanmayan da cennete giremez.” manasında söyleniyorsa, doğru bir sözdür.