Müslümanların sokakları neden birbirinin kanıyla kıpkırmızı?

Soru Detayı

- Almanya Başbakanı Angela Merkel kimsenin yanıtlayamadığı bir şey söyledi, bu iddiaya ne dersiniz:
- Hindistan ve Çin birlikte iki milyar beş yüz milyon nüfusa sahip. 150 tanrısı ve 800'den fazla inancı var ve de barış içerisinde yaşıyorlar.
- Ama Müslümanların 1 Allah'ı, 1 Peygamberi, 1 dini, 1 kitabı var... Ama sokakları birbirinin kanıyla kıpkırmızı!.. Katili "Allahu Ekber" diyor, kurbanı "Allahu Ekber" diyor!.. Ve her iki tarafta öldürülenlere şehit diyor!

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konunun detaylarına girmek için bir kitap telif etmek gerekir. Çinlilerin ve Hinduların yalnızca Müslümanlara karşı gösterdikleri zulüm bilinmektedir. Onların öyle çok barışsever topluluklar olarak lanse etmenin tartışılır pek çok tarafı vardır.

Ancak burada bizi ilgilendiren Müslümanların durumudur. Bu konuyla ilgili bazı hakikatleri kısa ifadelerle anlatmaya çalışacağız:

1) Evvela mevcut hatalı durum İslam dininden değil, bu dinin mensubu olan bazı Müslümanlardan kaynaklanıyor. Örneğin, işi hayat kurtarmak olan bir doktorun hayatı yok etmesi, doktorluk mesleğine mal edilemediği gibi, işleri insanların hem dünya hem de ahiretlerini kurtarmak olan bazı kimselerin, din maskesi altında yaptıkları hatalar da hak dinlere özellikle de İslam Dinine mal edilemez.

2) İslam tarihinin bu uzun sürecinde kusurlar olmakla beraber, gerek Müslümanların birbirine karşı gösterdikleri kardeşlik anlayışı, gerekse gayrimüslimlerle hayatı paylaşmak adına gösterdikleri vatandaşlık anlayışı, sosyal barış zeminini güçlendirmekte büyük bir rol oynamıştır.

3) Tarih boyunca, Haçlı savaşlarının ortaya serptiği fitne-fesat herkes tarafından bilinen bir realitedir.

4) Son İslam devleti Osmanlı’yı tarih sahnesinden dışarıya atmak için gerçekleştirdikleri I. Dünya savaşı -meşhur ifadeyle- yedi düvelin yine de bir Haçlı seferi hükmündedir. Sovyetler birliği / Rusya dahil bu yedi devletin hepsi Müslümanları yok etmek üzere birleşmiş bir Haçlı ordusuna bürünmüş, din maskeli materyalist ve emperyalist bir fesat şebekesidir.

5) Osmanlı İslam Devleti tarihin sahnesinden çıktıktan hemen sonra, aynı dine, aynı kitaba, aynı teslis akidesine, aynı peygambere tabi olmakla beraber, II. Dünya savaşının ateşini körüklemiş ve insanlık tarihinde belki de benzeri görülmez bir vahşet sahnesini sergilemişler.

6) Özellikle Kitab-ı Mukaddes'te birleşmiş, özellikle Pavlos’tan sonra kader birliği yaptıkları Yahudileri vahşice katletmeleri, herhalde Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından unutulacak bir vahşet değildir.

7) Sonra Rönesans hareketiyle birlikte teknik ve teknolojide baş döndürücü işler başaran ve dünya barışı için rahatlıkla kullanılabilecek olan bu teknolojiyi âdeta kendilerinden başka insanlığı yok etmek, hegemonyaları altına almak, dünyayı, özellikle potansiyel zengin hazinelere sahip Müslüman ülkeleri sömürmek için ellerinden geleni ardına koymadılar.

Bu trajikomik sahneyi en güzel şekilde ifade eden Kenya’nın kurucu devlet başkanı Jomo Kenyata’nın “Batılıların Afrika’ya gelişleri"ni tasvir etmek için söylediği şu sözleri tarihe kazınmıştır:

“Misyonerler Afrika’ya geldiğinde bizim topraklarımız, onların ise İncilleri vardı. ‘Dua edelim’ dediler. Gözlerimizi kapattık. Açtığımızda, bizim İncilimiz, onların da toprakları vardı.” (TRT Ufuk Çizgisi Programı)

8) Bugün İslam ülkelerinin sokaklarında kan akıyorsa, bunun arkasında Batı'nın kirli parmakları vardır. Hiçbir terör örgütü yoktur ki, kurucuları, destekçileri, eğitmenleri, silahlandıranları Batı ülkeleri ve kuzenleri olmasın! Bunların maşası olarak çalışan bir kısım cahil Müslümanları elbette temize çıkarmayacağız. Fakat işin aslını bilmek ve doğru bilgiyi elde etmek Merkel’e de lazımdır.

9) Hz. Peygamber (asm) Efendimiz şöyle buyurmuştur:

“Yemek yiyenlerin sofralarına birbirlerini çağırdıkları gibi, çeşitli ümmetlerin / milletlerin sizin aleyhinize birleşmeleri yaklaşmaktadır.”

Ashaptan biri “Ey Allah’ın Resulü! O gün (sayıca) az olacağımızdan mı (aleyhimizde birleşecekler)?” diye sordu.

Allah’ın Elçisi (asm) “Hayır, bilakis o gün (sayıca) çok olacaksınız. Fakat selin üzerindeki köpük ve çer çöp gibi olacaksınız. Allah, düşmanınızın kalbinden size karşı duyduğu mehabeti (korkuyu) çekip alacak ve kalbinize vehn (zafiyet) koyacak, (bu sebeple düşmanınız sizden çekinmeyecek ve korkmayacak) tır.” buyurdu.

Ashaptan biri “Ey Allah’ın Resulü, vehn nedir?” diye sordu.

Bunun üzerine Hz. Peygamber, “dünya sevgisi ve ölüm korkusu” diye cevap verdi. (Ebu Davud, Melahim, 5)