Cehennemde bulunan bir mümin, orada ne kadar kalacağını bilecek mi?

Soru Detayı

- Cehennemde bulunan bir mümin, orada kalacağı süreyi detaylıca bilecek mi yoksa buradaki ecel gibi kendisine gizli mi kalacak?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konuda bir bilgiye rastlayamadık.

İman ile vefat eden bir kimse, günahları nedeniyle cehenneme gitse bile, orada ebedi kalmayacak, bir müddet kaldıktan sonra cennete girecek ve cennette ebedi olarak kalacaktır.